0216 634 5 000

info@epicatour.com

Alemdağ Cad. No:143/10 Ümraniye/İstanbul 34768

UÇAK

OTEL

TUR

ARAÇ

İLETİŞİM

BOSNA HERSEK

4 GÜN

385€+BİLET

SATIN AL

BOSNA HERSEK TURU

Tour KODU: SS001

Lokasyon: Saraybosna / Mostar / Travnik / Blagay / Poçiteli

Süre: 3 Gece 4 Gündüz

Fiyat: 385€+BİLET

OVERVIEW

-->

TUR PROGRAMI

1.Gün Perşembe - İSTANBUL / SARAYBOSNA

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Epicatour kontuarında saat 10.00’da buluşma. Türk Havayollarının TK 1023 tarifeli uçağı ile saat 12.30’da Saraybosna’ya uçuş, 13.20’de Saraybosna’ya varış. Epicatour Rehberi tarafından Havalimanında karşılama. Panoromik şehir turu ardından Baş çarşıya hareket, Saraybosna gezimize Kovaçi şehitliğinde Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarını ziyaret ile başlıyoruz, Avrupa’nın en müstesna ve şehrin kalbinin attığı Baş çarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Cami ve türbesi, öğle yemeği olarak Boşnak kebabı ikramı sonrasında Vali Konağı, İnat Evi, Fatih Camii, I. Cihan Harbi'ni başlatan Latin Köprüsü'nün görülmesi ardından akşam yemeği konaklama.

 

 

2.Gün Cuma - MOSTAR / BALAGAY / POÇİTELİ

 

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket ediyoruz. ilk durağımız Unesco koruması altında olan eski Osmanlı köyü Poçitel, Poçitel'de Şişman İbrahim Paşa Camii'nin görülmesi ve Tarihi kaleyi ziyaret ettikten sonra Blagay'a hareket ediyoruz. Blagay'da Buna Nehri'nin kaynağının görülmesi ve "taşın kalbindeki" Halveti Tekkesi'nin ziyaret ettikten sonra Öğle yemeğimizi nehrin kıyısında alabalık ziyafeti şeklinde alıyoruz. Ardından Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar'da Tarihi camileri ve dünyanın en ünlü köprülerinden biri olan Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mostar Köprüsü; Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiş olup, yapımında 456 kalıp taş kullanılmıştır. Köprü, şehre de adını vermiştir. Mostar Köprüsü, yüzyıllar boyunca Bosna'da hoşgörü ve kültürel çeşitliliğin sembolü olmuştur. Mostar gezimizi tamamladıktan sonra Saraybosna'ya hareket ediyoruz, dönüş yolu üzerinde akşam yemeği olarak meşhur kuzu çevirmesini aldıktan sonra konaklama yapacağımız otel'e hareket ediyoruz.

 

 

3.Gün Cumartesi - TRAVNİK / SARAYBOSNA

 

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra vezirler şehri olarak da bilinen Travnik’e hareket ediyoruz. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti yaptıktan sonra Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarasını temaşa ediyoruz. 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi ve Fatih Sultan Mehmet’in su içtiğine inanılan (Göksu) Plava Vodayı ziyaret ettikden sonra Lütfina'da Boşnak kahvesi ve meşhur Boşnak baklavasını tadına bakıyoruz. Saraybosna yolu üzerindeki Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret edip yol üzerinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Baş çarşıda alış veriş için serbest zaman ardından akşam yemeği konaklama.

 

 

4.Gün Pazar - TÜNEL / VRELO BOSNA / SARAYBOSNA / İSTANBUL

 

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna'da İki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve Savaş zamanında şehre giriş çıkışların yapıldığı tünel ve müzeyi ziyaret ediyoruz. Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da kısa bir gezinti yaptıktan sonra Baş çarşıya hareket ediyoruz, Alış veriş için serbest zaman sonrasında Saraybosna Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Havayolları TK 1026 tarifeli uçağı ile saat 20.35’de İstanbul’a uçuş ve 23.30’da İstanbul’a varış.

Fiyata dâhil olan hizmetler;

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

1

4* Otelde iki kişilik odalarda konaklama

1

Şahsi harcamalar

2

Açık büfe sabah kahvaltısı

2

Otel ekstraları

3

Öğle yemeği (4 adet)

3

Yurt dışı çıkış fonu

4

Akşam yemeği (3 adet)
Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler
Rehberlik Hizmeti

4

Türk Havayolları uçak bileti

TUR HAKKINDAKİ MÜŞTERİ YORUMLARI

HAKKIMIZDA

İLETİŞİM

KABUL EDİLEN KREDİ KARTI TİPLERİ

Maksimum güven , kalite anlayışı, uygun fiyat politikası ve müşteri memnuniyetini misyon edinmiş, tecrübeli ve donanımlı müşteri hizmetleri kadrosu ve uzman seyahat danışmanları ile vizyonunu her geçen gün geliştiren bir şirkettir. EpicaTour, ihtiyacınız olan tüm tatil fırsatlarını size en uygun fiyatlarla ve farklı alternatiflerle sunuyor.

 

Alemdağ Cad. No:143/10 Ümraniye/İstanbul 34768

0216 634 5 000

info@epicatour.com

Copyright © 2015

Epica Tour & Travel

All Right Reserved.

EPİCA

TOUR & TRAVEL