0216 634 5 000

info@epicatour.com

Alemdağ Cad. No:143/10 Ümraniye/İstanbul 34768

UÇAK

OTEL

TUR

ARAÇ

İLETİŞİM

İTALYA

5 GÜN

750€+BİLET

SATIN AL

İTALYA TURU

Tour KODU: SS002

Lokasyon: Roma / Vatikan / Floransa / Pisa / Venedik

Süre: 4 Gece 5 Gündüz

Fiyat: 750€+BİLET

TUR PROGRAMI

1.Gün - İSTANBUL / ROMA

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali EpicaTour kontuarında saat 06.30’da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 08.35’de Roma'ya uçuş, 10.20’de Roma’ya varış. EpicaTour Rehberi tarafından Havalimanında karşılama. Panoramik şehir turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum’un dışarıdan görülmesi. Ardından imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Venedik Meydanı, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla ve kafeleriyle meşhur Navona Meydanı, İspanyol Merdivenleri ile M.Ö. 27 yılında inşa edilmiş ve pagan tapınağı iken kiliseye çevrilen Pantheon Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Otel'e hareket konaklama.

 

 

2.Gün - VATİKAN

 

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra yarım günlük tur için dünyanın en küçük ülkesi olan ve Katolik Kilisesi’nin merkezi kabul edilen Vatikan’a gidiş. 1929’dan itibaren bağımsız bir devlet olan ve papa tarafından yönetilen bu şehir / devlette önce Papa’nın halka hitap ettiği San Pietro Meydanı’nın tanınması. Daha sonra 60.000 kişi kapasitesi ile dünyadaki en büyük Katolik ibadet yeri ve aynı zamanda hac merkezi olan San Pietro Bazilikası’nın gezilmesi. İsmini burada gömülü olduğuna inanılan ve Hz. İsa’nın havarilerinden biri olan Pietro’dan alan Katedralin kubbesini ünlü ressam Michalengelo’un yaptığı freskler süslüyor. İçinde Hıristiyanlığı temsil eden heykellerin ve İncil’deki öyküleri anlatan fresklerin bulunduğu bazilikanın gezilmesinin ardından tarih, sanat ve alışverişin iç içe geçtiği Roma’da şahsi tercihleriniz için serbest zaman ardından Otel'e hareket konaklama.

 

 

3.Gün - ROMA / FLORANSA / PİSA

 

Otel’de alınan Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Rönesansın başkenti Floransa’ya hareket. Michalengelo Tepesi’nden şehrin panoramik olarak izlenmesi. Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasında. Ardından ile eğik kulesi ile meşhur Pisa’ya hareket Mucizeler Meydanı’nda yer alan Pisa Kulesi, Vaftizhane ve Katedral’in dışarıdan görülmesi. Bulunduğu şehre ismini veren 53 metre yüksekliğindeki Pisa Kulesi bir çan kulesi olarak inşa edilmiş ancak temelindeki bir sorundan dolayı güneye doğru eğilmeye başlamış. 10 yıllık uzun bir tadilattan sonra tekrar ziyarete açılan kule Pisa’nın sembolü haline gelmiş.ardından Roma'ya hareket konaklama Roma.

 

 

4.Gün - VENEDİK

 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış. ardından özel otobüsümüz ile Venedik’e transfer. Tronketto İskelesi’nden binilecek tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesi. Ardından alış veriş için serbest zaman akşam yemeği konaklama.

 

 

5.Gün - VENEDİK / MİLANO / İSTANBUL

 

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Milano'ya hareket Panoromik şehir turu Milano şehir turunda Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı, Fortezza görülecek yerler arasındadır sonrasında serbest zaman ardından Türk Havayollarının saat 18.55'de uçağıyla İstanbul’a uçuş ve 22.25’de İstanbul’a varış.

Fiyata dâhil olan hizmetler;

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

1

4* Otelde iki kişilik odalarda konaklama

1

Şahsi harcamalar

2

Açık büfe sabah kahvaltısı

2

Otel ekstraları

3

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler

3

Yurt dışı çıkış fonu

4

Rehberlik Hizmeti

4

Türk Havayolları uçak bileti

TUR HAKKINDAKİ MÜŞTERİ YORUMLARI

HAKKIMIZDA

İLETİŞİM

KABUL EDİLEN KREDİ KARTI TİPLERİ

Maksimum güven , kalite anlayışı, uygun fiyat politikası ve müşteri memnuniyetini misyon edinmiş, tecrübeli ve donanımlı müşteri hizmetleri kadrosu ve uzman seyahat danışmanları ile vizyonunu her geçen gün geliştiren bir şirkettir. EpicaTour, ihtiyacınız olan tüm tatil fırsatlarını size en uygun fiyatlarla ve farklı alternatiflerle sunuyor.

 

Alemdağ Cad. No:143/10 Ümraniye/İstanbul 34768

0216 634 5 000

info@epicatour.com

Copyright © 2015

Epica Tour & Travel

All Right Reserved.

EPİCA

TOUR & TRAVEL